Nieuwe Artist in Residence in Esbeek

aug 18, 2024 | Niet gecategoriseerd

Federico Benites uit Montevideo- Uruguay (1979) werkt als artist in residence de komende 6 weken in Esbeek in het atelier van @hannesverhoeven_art aan een groot sculptuur.

Zijn kunstwerken ontstaan ​​uit observatie, ervaring en enthousiasme. Beelden van het geheugen en de scheppingsdaad zelf combineren de kleur en het ritme van de Latijns-Amerikaanse cultuur, de invloed van het constructivisme en een nauwgezet compositiewerk.

Federico is geboren en getogen in een buurt die bekend staat als het toneel van artistieke manifestaties zoals het muralisme van de Joaquin Torres Garcia-school, het carnaval en de trommel van Afro-Uruguayaanse muziek.

Aangetrokken door hout en vormen, verwerft hij praktische kennis van het timmerwerk en werkt hij aan technieken als schrijnwerk, wortelfineer en inlegwerk. Nieuwsgierig en proactief creëert en bouwt Federico steeds uitdagendere representatievere en prachtige stukken.

Instagram: @fedebenites

Coöperatie Esbeek wordt gesteund door

Rural Alliances
Interreg
Prins Bernhard Cultuurfonds
Coöperatie Esbeek

Concept &  webdesign : Pulles Media Design